Siergiej Andriejew był ambasadorem Rosji w Polsce od 2014 roku, a jego działalność w naszym kraju budziła spore kontrowersje. We wrześniu zakończy wreszcie swoją obrzydliwą misję. W ostatnich dniach na stronie Nuncjatury Apostolskiej pojawiła się informacja o uroczystości z pożegnania (sic!) Moskala. Dołączono do niej zdjęcie, na którym rozpromieniony nuncjusz papieski wręcza „Jego Ekscelencji” Andriejewowi pamiątkowy talerz: „W dniu 18 sierpnia br., w siedzibie Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie, talerz pamiątkowy z rąk Dziekana Korpusu Dyplomatycznego Jego Ekscelencji abpa Antonio Guido Filipazzi, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, odebrał Jego Ekscelencja Pan Sergey Andreev, Ambasador Rosji w Polsce.
Podziękowanie za regularne i bezpłatne dostawy białego kawioru z jesiotrów albinosów na watykański stół, przejaw tzw. chrześcijańskiego miłosierdzia, a może wyraz uznania za propagowanie morderstw na Ukrainie? Czy nie stosownej było przyznać Krzyż Adwokata Świętego Piotra?