O wybaczaniu

D. Mereżkowski w swoich osobistych notatkach zwierza się tonem skargi, że „łatwiej jest wybaczać innym niż sobie”. Już nieaktualne. Dzisiaj ludzie łatwiej wybaczają sobie niż innym. Innym nie wybacza się niczego.