Kultura

W szwedzkiej prasie jakiś bałwan o tym, że przeceniamy tzw. kulturę, że odwoływanie się do kultury jest przeżytkiem, a na dodatek kultura segreguje i dzieli ludzi. Zdaje się, że idiota albo zapomniał albo nigdy nie wiedział o tym, że tylko dzięki kulturze człowiek, i on sam zresztą, jest czymś więcej niż przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie – tak przypadkowym jak kura albo osioł.